להזמנות מלאו את הטופס

ספרד אחרת – לטייל בספרד עם הרכב

ראשי / מידע שימושי / ספרד אחרת – לטייל בספרד עם הרכב

אמנם, רוב התיירים שנוסעים לספרד מעדיפים לנפוש ביעדים הפופולריים כמו מדריד, ברצלונה, סיביליה או קוסטה דל סול – אבל האמת היא שהחוף הצפוני של ספרד הוא פנינה נסתרת שיש לו המון מה להציע למי שמחפש טיול ייחודי. קילומטרים של גבעות ירוקות, הרים תלולים וכפרי חוף מקסימים מחכים לכם בצפונה של ספרד.

תמיד אפשר לטוס באחת מאותן טיסות לברצלונה ולצאת ממנה לטיול בצפון באוטובוס, אבל אין ספק שהדרך הנוחה ביותר שבה תוכלו לטייל בחופשיות וללא מגבלות של מקום וזמן, היא באמצעות השכרת רכב. כאשר תתחילו בנסיעה באחד הכבישים המהירים באזור, תרגישו מיד בשינויי האקלים, הגבהים, הצמחייה והטופוגרפיה הכללית שלא דומים כלל למישורים שטופי השמש של ספרד. אלו אזורים יפהפיים שפותחים לעיניכם נופים מרהיבים ביותר.

הצטיידו ב-GPS או במפת כבישים אמינה, הכינו את המצלמה ומלאו את המכונית בדלק – כך תהיו מוכנים להרפתקאות שמחכות לכם בכבישים היותר צדדיים, אליהם מגיעים תיירים רק לעיתים נדירות. הנה שלוש ההצעות לנסיעה מרהיבה וייחודית שמומלץ לא לפספס בעת ביקור באזור הצפוני של ספרד:

נסיעה מסאן סבסיאן לפאמפלונה

סעו בכביש המהיר הראשי שעובר בין שתי הערים San Sebastián ו-Pamplona – Autovia de Letzaran, או A-15. זוהי נסיעה של כשעתיים אבל שווה כל רגע. אם אתם נוהגים בכביש בין שתי ערים אלה, תהיה לכם הזדמנות לעצור בצד הדרך ולהתבונן באחד הנופים המדהימים ביותר בחבל הבסקים כולו. זוהי סטיה קטנה מהדרך, שתאפשר לכם לעצור ולבקר בכפר הבסקי ששמו Berastegi.

אל תשכחו לעצור ולצלם מספר תמונות כי את הנוף הזה תרצו להראות לחברים בבית. אם אתם נוסעים צפונה, מפמפלונה לסן סבסטיאן, לא תהיה לכם הזדמנות לעצור בצד הדרך כי התצפית היא רק לתנועה שנעה מדרום.

נסיעה מ-Santander ל-Gijón ולהיפך

שני מסלולים מרהיבים ובלתי נשכחים מתפתלים להם לאורך חוף הים של קנטבריה (Cantabrian Sea). אם יש לכם זמן רק לאחד מהם, בחרו במסלול אחד, אבל וודאו שאתם על A-8, Autovia del Cantábrico. מה שחשוב זה לעצור את המכונית מדי פעם כדי להיכנס לחלק מערי החוף הקטנות שמעניקות לכם הזדמנות ליהנות מנוף הים, מהאנשים, מהמאכלים ומאורח החיים במקום. מה שמפתיע זה שקטע כביש זה אינו מפורסם ברוב הקטלוגים התיירותיים, ותרגישו כאילו חשפתם תרבות נעלמה.

נסיעה מ-Bilbao ל-Guernica (דרך Bermeo)

זהו כנראה לב ליבו של אזור החוף בארץ הבסקים. דרך זו תיקח אתכם לכביש קטן שעובר בתוך ומחוץ לכפרים בסקיים קטנים רבים. שימו לב שאתם אכן נוסעים בכביש BI-631 מבילבאו כי זה יוביל אתכם בהדרגה לאורך מפרץ Biscay שם תוכלו לבקר בכמה כפרי חוף יפהפיים כמו Bermeo ו-Mundaka, שניהם מפורסמים ברמת הגלישה העולמית שלהם. היעד שלכם הוא Guernica, עיר שיש לה משמעות היסטורית (כדאי לקרוא קצת בנייד על המקום כאשר אתם מגיעים אליו).