להזמנות מלאו את הטופס

מימון לרכב – מדריך הלוואות לרכב

ראשי / מידע שימושי / מימון לרכב – מדריך הלוואות לרכב

קניית רכב חדש היא סוג של חוויה. להתיישב בתוך המכונית שקנית, להריח את הריח המיוחד הזה שיש רק ברכבים חדשים ולצאת לדרך בחיוך גדול. אבל הרבה לפני שמגיעים לרגע הזה ועוד לפני שמתלבטים על הדגם והצבע, יש משוכה אחת חשובה שחייבים לעבור – מימון לרכב.

אדם שעומד לקנות רכב חייב לשאול את עצמו האם יש לו מספיק כסף לרכישת הרכב, או האם הוא זקוק להלוואה; האם הוא באמת זקוק לרכב חדש או שהוא יכול "להסתפק" גם ברכב יד שנייה. ואם משומשת, מהו הסכום שהוא מוכן להשקיע. האם לקנות מכונית מאדם פרטי, לשלם הוצאות של בדיקות למיניהן או לרכוש רכב מחברת השכרה או ליסינג? בקיצור, עניין המימון הוא קריטי להצלחת הרכישה, ואנחנו ננסה לעשות לך סדר בעניין.

סוגי הלוואות

אדם שאין בידיו את הסכום הדרוש לקניית הרכב, בין חדש ובין משומש, זקוק למימון שיאפשר לו קנייה ופריסת תשלומים נוחה. מימון מאפשר לרוכש הפוטנציאלי לקנות את המכונית שהוא מעוניין בה בלי להתפשר ובלי להכנס מאוחר יותר להוצאות גבוהות ובלתי מתוכננות על טיפולים ועוגמת נפש.
סוגי המימון העיקריים הם: מימון עצמי, מימון בנקאי, מימון חוץ-בנקאי או ליסינג. מימון חוץ-בנקאי כולל בתוכו חברות מימון, חברות האשראי ויבואניות הרכב עצמן.

מימון עצמי

יש לך כסף מזומן פנוי לרכישת הרכב? מצוין. במצב כזה משולם כל הסכום בפעם אחת ואין הפתעות בעתיד. מצד שני, אם בכוונתך לשבור חסכונות כדי לרכוש את הרכב, כדאי לקחת בחשבון הוצאות גדולות שעלולות לצוץ בהפתעה ולהביא אותך למצב שתיאלץ לקחת הלוואה בתנאים פחות אטרקטיביים מאשר כרגע, כאשר אין עליך לחץ ואפשר לחשב את צעדיך בתבונה.

מימון בנקאי

הלוואה בנקאית תכלול את שיעבוד הרכב וכן ריבית ועמלות שונות. היתרון בלקיחת הלוואה מהבנק הוא ביכולת להשתמש בנכסים שכבר משועבדים לבנק לצורך ההלוואה החדשה. אם הבנק "מכיר אותך" והנך לקוח ותיק, סביר להניח שילכו לקראתך בפריסה נוחה של ההחזרים. על פי רוב מסכימים הבנקים לממן רכישת רכב חדש או יד שנייה בתנאי שהרכב "צעיר" יחסית, כיוון שההם לא מעוניינים לשעבד רכבים "ישנים". פריסת ההחזרים תנוע בדרך כלל בין 36 ל-60 חודשים. החיסרון בלקיחת הלוואה מהבנק הוא בכך שאם במהלך תקופת ההחזר יהיה לך צורך לקחת עוד הלוואה, יתכן והבנק יסרב מאחר והאשראי שלך כבר נוצל למטרה אחרת.

הלוואות חוץ בנקאיות

כפי שאמרנו, בקטגוריה זו יש מספר אפשרויות.
חברות מימון: בשנים האחרונות נוסדו חברות מימון עצמאיות אשר מעניקות הלוואות לרכישת רכב, בין עם שיעבוד הרכב ובין ללא. בנקודה זו חשוב לציין שהלוואה כזו כדאי לקחת אך ורק מחברת מימון מוכרת שיש לה "אבא ואמא". היתרון בלקיחת הלוואה דרך חברת מימון לעומת הלוואה מהבנק היא הגמישות היחסית במסלול ההחזרים וחוסר ההשפעה על מסגרת האשראי הבנקאית שלך. כאשר מבקשים לא לשעבד את הרכב, ההלוואה שתקבל לא תעלה ברוב המקרים על 50,000 ₪. בסכום זה ניתן לרכוש רכב יש שנייה במצב טוב וגם לפרוס את ההחזרים בין 36 ל-60 חודשים בצורה נוחה. חשוב לציין שאם בוחרים באפשרות זו, עשויה חברת המימון לבקש לערוך עליך בדיקה של היסטוריית האשראי שלך, ובמידה והעבר הפיננסי שלך נמצא תקין תקבל את המימון. חברות מימון יעניקו לך הלוואה בסכומים גבוהים יותר ואף מימון מלא אם תסכים לשעבד להם את הרכב. במצב כזה חשוב לא להתפתות ולקחת מימון שיהיה "גדול עליך" ואשר יכביד עליך בטווח הרחוק.
הלוואה מחברת האשראי: הלוואה כזו תהיה מוגבלת בדרך כלל על ידי מסגרת האשראי שלך, אך היא תהיה בתנאים נוחים.
יבואני הרכב: מה יותר פשוט מלהיכנס לאולם תצוגה מפואר ולצאת משם עם שתי ציפורים במכה אחת – רכב חדש ומימון. התנאים ומסלול ההחזרים משתנים מיבואן אחד לשני, לרוב הריבית תהיה נמוכה מאד או ללא ריבית כלל.