להזמנות מלאו את הטופס

ליסינג פרטי והשכרת רכב – מה כל מסלול מציע

ראשי / מידע שימושי / ליסינג פרטי והשכרת רכב – מה כל מסלול מציע

אני מוכרח להודות שעד לפני חודשים ספורים, לא היה לי מושג מה זה "ליסינג", מלבד העובדה שמילה זו מופיעה על גבי פרסומות וכן בכניסה לחנויות ליסינג, העוסקות ברכבים והשכרת רכבים. כיום, יש לי מושג רחב מעט יותר אודות תחום הליסינג.

ליסינג פרטי, למשל, הוא מסלול אטרקטיבי למדי של ליסינג מימוני. מסלול זה מאפשר ללקוחות תנאים תשלום די נוחים, שאף כוללים מקדמה נמוכה, תשלומים חודשיים נמוכים בפריסה חודשית וכן אפשרות לשלם חלק משמעותי מהסכום בסיום תקופת ההשכרה.

תכנית ליסינג משתלמת

מדובר בתכנית משתלמת, זאת בהשוואה לתכניות ליסינג אחרות (או, רגילות, אם תחפצו לכנותן כך), הלוואות בנקאיות והלוואות חוץ בנקאיות, שמטרתן לסייע ברכישת רכב חדש. נציין כאן, כי לקוחות הבוחרים ללכת במסלול של ליסינג פרטי, יהיו אחראיים על תחזוקת הרכב והטיפולים השונים.  לעומת זאת, מסלול ליסינג תפעולי כולל טיפולים תקופתיים על-ידי חברת ההשכרה, כמו גם טיפולים נקודתיים וסיוע בטסט רכב שנתי.

עוד אודות ליסינג

בתום הסכם הליסינג, באפשרות הלקוח להחליט מה ברצנו לעשות – להחליף את הרכב, לרכוש אותו במלואו, או לחתום על הסכם ליסינג נוסף, במסלול שונה. ליסינג פרטי, לרוב, מערב תקופות של שנתיים עד 4 שנים. ניתן לאתר מסלולים קצרים יותר, אך מדובר במשימה מעט מאתגרת.

החלפת האוטו עם סיום תקופת ליסינג

קיים יתרון משמעותי למדי בליסינג מימוני: ניתן למכור את הרכב לחברה המשכירה עם סיום תקופה ההסכם. אחרי ששולמו כל התשלומים הנדרשים, באפשרות הלקוח להחזיר את הרכב לידי החברה ולהזדכות עבורו, בהתאם למחיר השוק. בעבור אותו זיכוי, יוכל הלקוח לסגור את עסקת הרכב הבאה שלו. מסלול זה מאפשר לו להחליף את רכבו כל כמה שנים ולשמר סטנדרטים גבוהים של רכב.

שירותי תחזוקה ותיקונים

מסלול ליסינג פרטי שונה מזה התפעולי אך גם לקוחות הבוחרים במסלול זה זכאים לשירותי תחזוקה ותיקונים במוסכים המורשים לכך. חברת השכרה מבצעת את התיקונים השונים וטיפולי התחזוקה, על-פי סטנדרטים גבוהים למדי. לקוח זכאי לסל שירותים, על-פי תקנון חברת הליסינג עמה הוא סוגר את העסקה וכן בהתאם לחבילה ולתשלום החודשי. מלבד שירותי תיקונים ותחזוקה, חברת הליסינג מסייעת גם במתן טסט שנתי לרכב ומציידת אותו באמצעי בטיחות מודרניים.

ליסינג או לא ליסינג, זו השאלה – התשובה? כן ליסינג, בהחלט כן!

מתודת הליסינג הנבחרת בעיניי רבים, היא רכישת רכב בתשלומים רבים. אלו שהפרוטה מצויה בכיסם מסוגלים לרכוש אוטו חדש כל מספר שנים – אלו אינם זקוקים לשירותיו של ליסינג פרטי, שהרי, מסלול זה פונה בעיקר לאלו שהפרוטה אינה מצויה בכיסם, אולם ברשותם משאבים מספקים להעניק את התשלומים החודשיים לחברת הליסינג, תמורת לקיחת בעלות על הרכב בעתיד הנראה לעין.