להזמנות מלאו את הטופס

כללי נהיגה באיטליה

ראשי / מידע שימושי / כללי נהיגה באיטליה

הנהיגה באיטליה ובמיוחד בערים המרכזיות יכולה להיות אתגר לא קטן, אולם מחוץ לערים המרכזיות ובדרכים כפריות ובינעירוניות יותר אתם תגלו לדעת שהנהיגה תהיה הרבה יותר קלה ורגועה.
למי שפעם ראשון הולך לנהוג באיטליה יש משהו חשוב שצריך להבין לגבי פילוסופיית הנהיגה של האיטלקים שהיא להגיע בבטחה מנקודה א' לנקודה ב' ובזמן הכי קצר שאפשר – ולכן בזמן הנהיגה האיטלקים מרוכזים לחלוטין בנהיגה ובכביש, דבר שאותו הם מצפים מכל הנהגים האחרים שעל הכביש.
אז אם הולכים להשכיר רכב באיטליה הנה מספר כללי נהיגה שכדאי לכם לשים לב אליהם:

אזורי ZTL

איזור ZTL

הנהיגה אסורה באזורים שמסומנים כ – ZTL = Zona Traffico Limitato או Area Pedonale, אלה אזורים  שישב הם ריכוז גבוהה של הולכי רגל, יש אותם במרכזי הערים וגם בעיירות קטנות, הם נמצאים בעיקר במרכזים  ההיסטוריים של הערים. על מנת לנהוג באזורים כאלה נדרש תו ואישור מיוחד אשר אותו אפשר להשיג בבית מלון בדרך  כלל.

במידה ואתם תנהגו ללא האישור אתם צפויים לקבל קנס שיכול להגיע אליכם רק כשנה מאז תקופת העבירה. לכן מומלץ להחנות את הרכב בחניון אזורי מחוץ לאזור ZTL וללכת ברגל את שארית הדרך או לקחת אוטובוס.

נהיגה במערכת הכבישים באיטליה

האוטוסטראדות באיטליה הן מערכת של כבישי אגרה. האוטוסטראדות הן כבישים מהירים שמסומנים עם A בתוספת מספר לדוגמא A1. כמו כן, תוכלו לתמיד למצוא שלטים אשר מפנים לאוטוסטראדות והם ירוקים.
תמיד תנהגו בצד ימין של הכביש מלבד אם אתם צריכים לעקוף רכב (משמאל).
חשוב מאוד להקפיד לאותת אחרת אתם מסתכנים בתאונה ופגיעה. לשים לשב, אם מכונית מאחוריכם מאותת לכם עם האורות אז סימן שאתם מפריעים לה ולכן חשוב לפנות לה דרך ולעבור למסלול הימני.
המהירות המקסימאלית היא 130 קמ"ש אולם יש לשים לב לשילוט אשר מורה על מהירות אחרת שיכולה לנוע מ – 60 ועד 100 קמ"ש.
כאשר אתם יורדים מהאוטוסטראדה אתם תשלמו את האגרה (שימו לב שאתם לוקחים כרטיס בירידה לאוטוסטראדה). לא כל העמדות חיוב תמיד מקבלות כרטיס אשראי בינ"ל אז שימו לב שיהיה לכם כסף מזומן זמין עבור התשלום.
במידה ואתם צריכים לעשות עצירה להתרעננות או מנוחה, תוכלו למצוא לאורך כל האוטוסטראדה, מסעדות ונקודות מסודרות לעצירה ותדלוק הרכב.
החוק האיטלקי מחייב להדליק אורות בכל שעות היום בזמן הנהיגה בכבישים ראשיים, כמו כן מותר לנהוג עם ולדבר עם טלפון סלולארי כל עוד ניתן לדבר בו ללא הצורך להחזיק אותו ביד (שימוש באוזנייה או דיבורית).

מהירות נהיגה מותרת באיטליה

  • באוטוסטראדות המהירות המותרת היא 130 קמ"ש אלא אם כן צוין אחרת.
  • בכבישים מהירים המהירות המותרת היא 110 קמ"ש אלא אם כן צוין אחרת.
  • בכבישים בינעירוניים המהירות המותרת היא 90 קמ"ש אלא אם כן צוין אחרת.
  • בשטח עירוני המהירות המותרת היא 50 קמ"ש אלא אם כן צוין אחרת.


להחנות את הרכב באיטליה

חנייה לאורך מדרכות אשר מסומנות בכחול לבן הן בתשלום – אתם תוכלו למצוא מכונה לרכישת כרטיס חנייה אשר יגיד לכם גם כמה זמן מותר לכם להחנות באותו איזור.
היזהרו מנוכלים אשר טוענים שהם סדרני חנייה, תרכשו מהם כרטיס חנייה רק אם אתם רואים שאין בסביבה מכונה לרכישת כרטיס חנייה.
החנייה לאורך מדרכות אשר מסומנת בלבן היא חינם אבל יש לשים לב אם מצוין מגבלה של זמן בתמרור חנייה ליד.
באיזורים ומגרשים ללא שום סימון החנייה היא חינם גם.

דיסק חנייה במידה ואתם מוגבלים בזמן חנייה שלכם, תוודאו שאתם שמים על החלון
שלכם דיסק חנייה אשר נקרא  disco orario שמציין את הזמן בו החניתם את הרכב.
את הדיסק ניתן לרכוש בתחנות דלק וחנויות טבק למיניהן.