להזמנות מלאו את הטופס

יש לכם עבודה בחו"ל? טיפים להשכרת רכב בחול

ראשי / מידע שימושי / יש לכם עבודה בחו"ל? טיפים להשכרת רכב בחול

אם אתם מגיעים לחו"ל לצורך עבודה, בין אם מדובר בעבודה קבועה ומעבר למגורים באותה מדינה, ובין אם מדובר בנסיעת עסקים קצרה, בוודאי אתם זקוקים לרכב אשר יסייע לכם לנוע ממקום למקום במדינה בה אתם נמצאים. כמובן, במידה ואתם עוברים להתגורר באותה מדינה, ייתכן כי אופציה של רכישת רכב כדאית יותר עבורכם, אך בתור התחלה, עד שתתמקמו בצורה טובה במקום, תרצו להשכיר רכב. בנוסף, אם מדובר בנסיעת עסקים זמנית, גם אם היא קצרה במיוחד, השכרה של רכב תהיה הרבה יותר נוחה ועדיפה על תחבורה ציבורית ותהפוך את השהות שלכם להרבה יותר נעימה והרבה יותר נוחה.

 

איך לבחור חברת השכרה?

לעולם אל תפנו אל חברת ההשכרה הראשונה שאתם מוצאים והשכירו ממנה רכב מבלי לדעת מהי אותה חברה, האם יש לה אישורים, האם הרכבים שלה עוברים את כל הבדיקות הנדרשות והאם היא מתחייבת לספק רכבים תקינים, ובמקרה הצורך לספק לכם רכב חלופי בכל מקום שתתקעו בו. לכן, בדקו היטב את החברה אליה אתם פונים ונסו לקבל כמה שיותר מידע עליה ועל השירותים שלה. בנוסף, כדאי לכם להעדיף חברת השכרה שהינה רשת מוכרת ובעלת מוניטין ולא חברה קטנה ופחות מוכרת שאינכם יכולים להיות בטוחים בטיב השירותים שלה.

 

עבודה בחו"ל עם רכב

אם אתם מגיעים אל עבודה בחו"ל לזמן קבוע (רילוקיישן) ייתכן והחברה בה אתם עומדים לעבוד תעניק לכם רכב שישמש אתכם בזמן העבודה, או לפחות עד שתתאקלמו במקום ותרכשו רכב משלכם ולכן, אל תרוצו ישר להשכיר רכב לפני שאתם מקבלים מהחברה בה אתם עומדים לעבוד את המידע על אפשרויות התעבורה המוצעות לכם. בנוסף, חשוב להתאים את הרכב שאתם משכירים אל הסוג של אותה עבודה בחו"ל בה אתם מתחילים, למשל, אם אתם עומדים לעבוד בעבודה ייצוגית, כמו מכירות נדל"ן, עליכם להשכיר רכב יוקרתי ומרשים, שונה לחלוטין מהרכב אותו תשכירו במידה ואתם עומדים לעבוד בעבודות טכניות יותר כמו פריצת מנעולים או שיפוצים.

 

הכירו את חוקי התנועה

עוד דבר חשוב במיוחד ללמוד לפני שיוצאים אל עבודה בחו"ל הוא חוקי התנועה במדינה אליה אתם מגיעים. קחו בחשבון כי במדינות רבות חוקי התנועה שונים לחלוטין מאשר בישראל ולכן, לפני שאתם משכירים רכב באותן מדינות, חשוב מאוד שתדעו את חוקי התעבורה, בעיקר את החוקים החשובים יותר וחוקים שאתם עלולים לעבור עליהם בשל חוסר ידיעה כמו מהירות מותרת באזורים שונים, תמרורים שאינם מוכרים, חוקי העלאת נוסעים וכדומה. הדבר חשוב מאוד ויכול להשפיע על היכולת שלכם לנהוג באותה מדינה בצורה תקינה ועל פי חוקי המקום מבלי להסתבך עם משטרת התנועה בתוך זמן קצר. קחו בחשבון כי במקרה ויהיו קנסות, חברת ההשכרה תחייב אותכם לשלם עליהם.