להזמנות מלאו את הטופס

מספר טיפים חשובים למשכיר רכב בחו"ל

ראשי / מידע שימושי / מספר טיפים חשובים למשכיר רכב בחו"ל

מספר טיפים חשובים למשכיר רכב בחו"ל

בין אם כבר השכרת רכב בחו"ל או אם זו הפעם הראשונה שאתם משכירים רכב בחו"ל, הנה מספר דברים חשובים שכדאי שתדעו:

1. מומלץ לבחור את הרכב הנכון והמתאים לצרכים שלכם ולכן כדאי לשים לב לקבוצות הרכב השונות בעת הזמנת הרכב. הרכב צריך להתאים לצרכים שלכם, מספר הנוסעים ולכבודה אשר תהיה איתכם במהלך הטיול.

2. כאשר אתם אוספים את הרכב שלכם בנקודת האיסוף, יידרשו מכם להציג כרטיס אשראי בינלאומי איתו ביצעתם את ההזמנה עצמה, כמו כן ישנם יעדים בהם יבקשו מכם 2 כרטיסי אשראי בינ"ל בתוקף לכן חשוב להצטייד בהתאם מראש ולוודא שיש לכם מסגרת מספיקה בכרטיס אשראי בשביל העירבון שחברת השכרת הרכב תיקח בזמן איסוף הרכב.

3. בזמן איסוף הרכב עצמו יבקשו מכם להציג רישיון נהיגה – חשוב להצטייד ברישיון הנהיגה הישראלי מפלסטיק ורישיון נהיגה בינלאומי. במידה ויהיו עוד נהגים ברכב, חשוב שכול הנהגים יצטיידו ברישיון נהיגה הישראלי והרישיון הבינלאומי.

4. מומלץ תמיד להחזיר את הרכב עם מיכל דלק מלא (כפי שתקבלו אותו מחברת ההשכרה), במידה וחברת ההשכרה תמלא את המיכל, הם ייגבו תעריף גבוהה מהרגיל על התדלוק. כאשר אוספים את הרכב מומלץ לשאול מראש איזה סוג דלק למלא ברכב.

5. חברות השכרת רכב מגדירות יום שכירות של רכב ל – 24 שעות, לכן חשוב להחזיר את הרכב עד אותה שעה בה קיבלתם את הרכב אחרת על כל שעה מעבר יחייבו אתכם בהתאם.

6. חשוב לשים שבמדינות מסוימות מגבילים את סוג הרכב לפי הגיל של הנהג, לכן חשוב לבדוק זאת מראש כאשר מזמינים את הרכב במיוחד במדינות במזרח אירופה אשר לא מציעות מגוון גדול של קבוצות רכב להשכרה.

7. חשוב שתדעו את חוקי התעבורה באותה מדינה בהם אתם שוכרים את הרכב. במידה ותקבלו דוחות תנועה או חנייה הם יהיו באחריותכם. כמו כן, חשוב לבדוק מראש מאיזה גיל מחייבים ילדים לנסוע עם כיסא בטיחות (אותו צריך להזמין מראש מחברת ההשכרה).

8. כאשר אתם חותמים על חוזה ההשכרת רכב, תוודאו שאתם מקבלים העתק של החוזה, כמו כן ייתכן ויציעו לכם פוליסות שונות וביטוחים אופציונאליים, חשוב מאוד שתשימו לב על מה אתם חותמים – שלא תרכשו פוליסות מיותרות בעלויות גבוהות.

9. קחו בחשבון שהרכבים המוצגים להשכרה בזמן ההזמנה הם להמחשה בלבד וכן חברות השכרה לא מבטיחות שדגם רכב ספציפי יהיה זמין בעת האיסוף אלא דגם כלשהו מאותה קבוצת רכב.

10. חשוב לשים לב למצב בו אתם מקבלים את הרכב מהחברת השכרה, יש להחזיר את הרכב באותו מצב כפי שאתם קיבלתם אותו וזה כולל גם ניקיון. בעת האיסוף של הרכב, תוודאו שהפקיד מסמן ומתעד את כל השריטות והחבלות שיש על הרכב (במידה ויש) על מנת שלא יחייבו אתכם על נזקים אלה כאשר אתם מחזירים את הרכב בתום תקופת ההשכרה.

שתהיה לכם נסיעה טובה ובטוחה!!