להזמנות מלאו את הטופס

טיפים חשובים להשכרת רכב בחו"ל

ראשי / מידע שימושי / טיפים חשובים להשכרת רכב בחו"ל

ריכזנו מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם לשכור רכב בחו"ל בראש שקט. כיום השכרת רכב הינה תהליך קל יחסית לעבר, לכל חברת השכרה יש אתר אינטרנט בו ניתן להזמין כל סוג של רכב בכל העולם. אם אתם חוששים לתת פרטי כרטיס האשראי באתר האינטרנט אתם יכולים לשלם באמצעות המוקד הטלפוני או בעת ההגעה לסניף. הרבה מהחברות  אף מאפשרות להעביר תשלום מאובטח באמצעות פייפאל. בנוסף, חשוב כמובן שלנהג יהיה רישיון נהיגה בינלאומי בתוקף.

לפני השכרת רכב בחו"ל עשו כך:

 1. יש לברר מראש מה המחיר כולל:
 • האם ישנה תוספת תשלום על דגם ספציפי
 • האם ניתן לקבל GPS במחיר הבסיס
 • כיסא בטיחות לילדים – בעלות נוספת?
 • האם צריך לשלם על נהג נוסף
 • האם המחיר כולל מיסי נמל תעופה
 1. מאוד חשוב לבדוק מהי הגבלת הקילומטרים. מחיר נמוך מידי יכול לנבוע מהגבלת ק"מ נמוכה וכל חריגה תעלה תשלום נוסף ובסופו של דבר המחיר יהיה מאוד יקר.
 2. ישנן חברות שדורשות ותק נהיגה מסוים – רוב החברות דורשות ותק של שנה או שהן מגבילות את גיל הנהג מראש.
 3. מהו אמצעי התשלום? רבות מהחברות מבקשות תשלום בכרטיס אשראי, חשוב לברר שהן מקבלות כרטיס אשראי בינלאומי ולא רק מקומי, ולעתים יש צורך בכרטיס אשראי גם כערבון למקרה שידרש תשלום קנס כלשהו.
 4. ביטוח רכב – מהם הכיסויים למקרה של תאונה או נזק? מה כולל הביטוח? מאוד רצוי לא לחסוך ולשלם גם על כיסוי ביטוח מקיף ואפילו לבדוק אפשרות שמראש יהיה מקובל שלא תשולם השתתפות עצמית במקרה של תאונה או נזק.
 5. במדינות מסוימות רוב הרכבים המושכרים הם בעלי גיר אוטומטי. באירופה למשל הרכבים מושכרים לרוב עם גיר ידני. תבדקו איזה רכב אתם מקבלים – עם גיר אוטומטי או ידני. נהגים רבים כלל לא יודעים לנהוג ברכב בעל גיר ידני.
 6. מזגן – ברוב הרכבים ישנו מזגן, אבל עדיין כדאי לוודא זאת מאחר ועדיין ישנם מקומות בהם משכירים רכבים ללא מזגן.
 7. יש לברר את שעות הפתיחה של סניף ההשכרה על מנת שלא תצטרכו להמתין שעות רבות עד לפתיחת הסניף.

בעת קבלת הרכב בסניף של חברת ההשכרה יש לבדוק את הרכב היטב. האם הכל תקין? המזגן עובד? מיכל הדלק מלא? תבדקו (ואף תצלמו) גם את הרכב מבחוץ – אם יש פגיעות או שריטות. תדאגו שהכל יהיה רשום בטופס ההשכרה, על מנת שלא תשלמו בהחזרת הרכב על נזק שלא אתם גרמתם. אם אתם לא מכירים את הדגם תבקשו הדרכה קטנה. תבררו מה המספר הטלפון של מוקד חברת ההשכרה למקרה חרום כגון תאונה או תקלה לא עלינו. אם אתם עומדים לנהוג בכבישי מדינה זרה ואתם לא מכירים את חוקי הנהיגה שלה, בררו מראש מהם כללי וחוקי הנהיגה החלים במדינה, הגבלת המהירות, משמעות של תמרורים יוצאי דופן וכו'.  רצוי גם לבקש מפה.

והכי חשוב  – סעו בזהירות ותיהנו מהחופש שלכם בחו"ל!