להזמנות מלאו את הטופס

האם עורך דין תעבורה יכול לעזור בתביעת השכרת רכב בחו"ל?

ראשי / מידע שימושי / האם עורך דין תעבורה יכול לעזור בתביעת השכרת רכב בחו"ל?

אין דבר יותר מפחיד ומעורר חשש מלעבור תאונת דרכים בחו"ל, ולא רק בגלל הסכנה לבריאות ולנפש. החוקים של מדינות אחרות אינם נהירים לנו ואינם זהים לחוקים שלנו, מלבד כמה דברים בסיסיים כמובן. כמו כן, בכל הקשור לביטוחי בריאות ביטוחי רכב ונסיעות ותשלום על הטיפולים והנזקים הדברים שונים מאוד ממדינה למדינה. זוהי הסיבה העיקרית שכל עורך דין תעבורה יבדוק קודם כל איזה ביטוח נסיעות עשיתם לפני שיצאתם לחו"ל, במקרה כזה, ואיזה הסכם עם חברת השכרת הרכב חתמתם לפני שלקחתם את הרכב. זה הזמן לציין שבכל הסכם כזה אפשר להוסיף סעיפים שונים שיכולים להיות רלוונטיים לכם וחובה לשאול מה יקרה אם תהיה תאונה ולקבל הסבר מפורט מכל סוכנות השכרת רכב. כבר קרה שבכל מקום היו חוקים משלו ולכן נוסעים שנפגעו בתאונה גם לא הבינו למה הם נתבעים על מה שנראה להם מובן מאליו.

ביטוח נסיעות הוא חובה

ביטוח נסיעות הוא חובה לא רק למי שמתעתד לטייל בתחבורה ציבורית, אלא בעיקר למי שמתכוון לשכור רכב ולנהוג לבד. יש לוודא שאין סעיפים חופפים בין ההסכמים שבגללם כל גוף עלול להפיל אחריות על השני. הבעיה מתחילה כאשר קורית תאונה ולכן עורך דין תעבורה ייעץ לכם שעוד לפני שאתם עוזבים את המקום עליכם לתעד כל מהלך וכל מה שקורה, לצלם, להקליט, לקחת מסמכים מהשוטרים או תחנת המשטרה המקומית, משרד התובע המקומי במקרים שבהם שם הערכאה לטיפול, וכמובן מבית החולים או המרפאה שבה טופלתם. תעדו גם את האנשים הנוספים שמעורבים בתאונה כדי שלא יטענו נגדכם שגרמתם לנזק שאינכם אחראים לו. רק אחרי שתתעדו הכל ותאספו מסמכים תוכלו להגיש אותם לטיפולו של עורך דין תעבורה לאחר שתחזרו לארץ.

לא לוותר על ליווי צמוד של עורך דין תעבורה

במקרים חמורים יותר מומלץ בחום ליצור קשר עם עורך דין תעבורה כזה כבר כשאתם שם, כדי שינחה אתכם בדיוק מה לעשות, למי לגשת ועם מי לדבר. הוא גם יוכל ליצור קשר רשמי עם משרד עורכי דין תעבורה מקומי שיוכל לטפל בכל מה שנחוץ לכם בשמכם כבר שם או לאחר שתחזרו, משום שברוב המדינות רק עורך דין תעבורה מקומי רשאי לבצע פעולות חוקיות שם ולטעון או להשיב בבית המשפט ומול הרשויות. עורך הדין לתעבורה יבדוק מה מכסה הפוליסה שלכם כאן ושם, ויבדוק גם את מי לתבוע ועל מה וממי לבקש החזרים במקרים מסוימים שהם חיוניים.